Tipy / Triky(navody)

flash menu do Sony Ericssonů pomocí programu XS++ v.3.1

Pokud pod stromečkem najdete od Ježíška nový Sony Ericsson, který podporuje tzv. „flash menu“, mohlo by vás zaujmout mé další povídání o tom, jak si do něj jednoduše přidat další flash meníčka?

Vše, co budete dělat se svým mobilem, děláte na vlastní nebezpečí!!!

Co to je flash menu se můžete dozvědět zde:
Flash menu

Co k tomu potřebujeme?
1.   Nebrandovaný Sony Ericsson, který podporuje flash menu (dostanete-li např. S500i od operátora Vodafone, budete nejdřív muset nechat přehrát firmware mobilu). Jak poznáte, zda máte mobil brandovaný? Buď po načtení v programu XS++ (o něm bude ještě řeč) nebo klasickým postupem přímo v mobilu -> * <-  <- * <- * (kde šipky znamenají pohyb joysticku nebo kurzorové klávesy a hvězdičky klávesu mobilu s tímto znakem). Tento postup dělejte bez ohledu na to, co se vám zrovna na displeji zobrazuje a dostanete se do menu, které začíná položkou „Informace o službě“ v ní pak vyhledejte podpoložku „Informace o softwaru“ a v ní vyhledejte informaci Vlastního nastavení CDA. Pokud v tomto údaji máte za lomítkem dva číselné údaje (2 čísla), máte mobil brandovaný operátorem = flash menu nebude animovat.
2.   Program XS++ v aktuální verzi 3.1
Stáhnout ho můžete např. odsud: download XS++ v.3.1
(Pozn.: Flash animace se samozřejmě dají do mobilů přidat i jinými postupy, za použití jiných programů, ale těmi se tu nebudu zabývat).

3.   Nainstalovanou aktualizační službu SEUSII nebo USB flash ovladače, ty můžete stáhnout např. odsud: download USB flash ovladače

4.   Kabel DCU-60 (dnes již bývá běžnou součástí balení mobilů značky Sony Ericsson).

5.   Kompatibilní flash animace s velikostí vašeho mobilu (pro 240x320) si jejich menší sbírku můžete stáhnout odsud:
flash menu + schémata 1   
flash menu + schémata 2 
flash menu + schémata 3
flash menu + schémata 4
flash menu 5

Další můžete vyhledat na internetu.
         
6.   Originál schémata obsahující flash menu nebo vlastní schémata doplněná o tyto flash menu (ta lze vkládat do jakýchkoli "rozměrově stejných" schémat). Použijte buď  ta stažená s flash animacemi z přodchozího bodu, nebo si udělejte vlastní. Jak na to, najdete zde hned v prvním odkazu s informacemi k flash menu.


Jste-li vším výše uvedeným vybaveni, můžeme se pustit (krok po kroku) do vlastního vkládání flash menu do mobilů.

1.   Spusťte si program XS++2.   Ujistěte se, že nemáte vybitou baterii v mobilu a mobil vypněte.

3.   Klikněte levou myší na výběr „Connect“ a máte 30 sec. Na to, abyste vzali vypnutý mobil, stiskli s drželi na něm klávesu „C“ a připojili ho k datovému kabelu4.   Po načtení mobilu můžete klávesu „C“ pustit a vidíte bližší info o svém mobilu. (2-ka za lomítkem u číselného údaje „CDA“ nám říká, že máme nebrandovaný mobil)5.   Vpravo dole si v programu přepneme na GDFS a provedeme zálohu GDFS (= jedinečná oblast, kde jsou různá nastavení a kalibrační data jen a jen vašeho mobilu a proto je dobré vytvořit si zálohu. Záloha se provede kliknutím na položku Backup GDFS.
Soubor se zálohou pak naleznete ve složce, kde máte XS++ v podsložce Backup)6.   Po úspěšné záloze odpojte telefon od kabelu a tlačítkem „Close“ vypněte program XS++.

7.   Vyndejte a zandejte zpět baterii, mobil nestartujte a opakujte postup z bodu 3.

8.   Po opakovaném úspěšném načtení mobilu si tentokrát přepněte do záložky „FSX“ (File Systém Explorer) a klikněte na tlačítko „Start FSX“.


9.   Vyčkejte a po načtení vašeho file systému vyhledejte umístění vašich flash menu animací (cesta - viz obrázek)10.   V pravém okně vidíte flash animace obsažené ve vašem mobilu. Přidání nových je triviální. Stačí je do tohoto pole přetahovat myší.11.   Až budete mít všechna flash menu přidaná v pravém okně, klikněte na záložku „Shutdown“ a svůj záměr uložit a ukončit svou práci potvrďte možností „Ano“12.   Opakujte postup z bodu 6 a hotovo.

Tímto jste mobil „naučili“ nová flash meníčka. Teď si do něj nebo na paměťovou kartu dejte schémata, která flash menu obsahují a užívejte si je…

Můj speciální dík patří šikovnému pionýrovi, známému pod nickem "DEPEHA" (z jehož sbírky flash menu a schémat jsem čerpal)!

Nová verze programu XS++ 3.2 ke stažení zde:
XS++ v.3.2.

 
TOPlist Optimalizované pre Získajte Firefox! a Opera v iných prehliadačoch môže dôjsť k zlému zobrazeniu stránky.