Firmware

Návod na SEUS II-(readmore)

Online update se nám právě v těchto dnech posunul do druhé fáze a my vám opět přinášíme několik rad jak si s ním nejlépe porozumět.
Poznámka!!! Pokud máte jakýkoliv problém s aktualizací, tak směřujte na náš článek o tipech a tricích aktualizační služby
 
Aktualizační služba od svého vzniku prošla pruběžnou obměnou. Celá cesta začala u modelu P900 a nyní se přehoupla do své druhé fáze. Snažili jsme se vám pravidelně a podrobně popisovat celý proces aktualizace krok po kroku. SEUS II tedy nebude vyjímkou. Bohužel jiz nyní víme, tak i tato služba trpí spoustou drobných chybiček. Ze Sony Ericsson v tomto směru nespí na vavřínech se můžeme presvedčit i u modelu W550i, který jako první nabízí aktualizaci firmware přímo z prostředí telefonu. Stačí pomocí GPRS stáhnout tu upravenou část a zbytek již si zařídí telefon sám.
 První verze online updatu fungovala částečně přímo přes webové rozhraní stránek Sony Ericssonu. Zde jste potvrdili všechny důležité kroky, stáhl samotný software a ten se pak po splnění daných kroků spustil a následně pokud to bylo nutné i aktualizoval firmware ve vašem telefonu. Problému s aktualizací se našlo spousta, vždy jste daný proces dělali na vlastní nebezpečí a tak se občas stalo, ze telefon místo úspěšné aktualizace putoval do servisu.
 
Poznámka!
Návod na starší verzi updatu na Sony Ericsson K750i najdete zde
Původní info pro model K700i pro změnu zde
Pro smartphone jsme popisovali postup tady
Aktualizovat je možné i datové karty, zde zatím zůstává update v původní verzí. Návod hledejte zde

Máte problémy se službou SEUS II? Zkuste naše tipy a triky

 
 Jen těžko můžeme říct proč Sony Ericsson sáhl po nové verzi, ale ta je tu a již nyní můžeme prozradit, že to s ní myslí vážně, neboť původní update víceméně zmizel z nabídky u jednotlivých telefonů.
 
Pojďme si tedy projít celý proces instalace a následné aktualizace vašeho telefonu:
 
1. Prvním krokem je stáhnutí aplikace SEUS II. Najdete ji na stránkách Sony Ericssonu přímo ZDE. Aplikace má 33 MB a tak již nyní můžu říct, že pomocí GPRS to bude na delší časový interval. Stejný problém vidím i v samotné aktualizace pomocí jiného telefonu s podporou GPRS. Vzhledem k vetším velikostem samotných verzí firmware se vám to nemusí vícekrát podařit.
 
Oživeno! Jednotlivé verze programu SEUS II najdete přehledně umístené v naší sekci download. Doporučuji stáhnout aktuální verzi 2.6.4.9 - ZDE.
 
2. Klikněte na stažený soubor a v prvním kroku instalace zvolte češtinu.
  
 
 
3. Doporucuji si vzdy dukladne precíst co vás instalacní balícek pozaduje, vyvarujete se tak pozdejsím problémum. 
 
 
 
4. Aplikace vás práve nyní informuje o míste kam bude nainstalována. Místo muzete dle uvázení zmenit. 
 
 
 
5. Instalace práve zacíná. 
 
 
 
6. Vyckejte na dokoncení instalace. 
 
 
 
7. Proces instalace byl úspesne dokoncen. 
 
 
 
8. Na plose se objevila nová ikonka, kterou muzete celý SEUS II spustit. 
 
 
 
9. Po startu se pekne graficky zobrazí logo Sony Ericssonu. Start aplikace je pekne neprehledný. Chybí jakékoliv ukoncení aplikace a vy na neco cekáte a v podstate nevíte na co. Ve skutecnosti se práve aplikace pripojuje k aktualizacnímu serveru.
 
 
 
10. Jelikoz server je maximálne pretízen, tak ocekávejte tuto hlásku. Netusím zda situace v tomto bude lepsí, ale  pripojit se je prakticky nadlidské úsilí. Vsem potenciálním zájemcum o aktualizaci doporucuji se obrnit trpelivostí a chvilku jen tak sedet u pocítace a zkouset se pripojit.
 
Doplneno! Behem posledních dvou dní se mi opakovane podarilo pripojit na první pokus. Myslím, ze zde Sony Ericsson zatlacil na pilku.
 
 
 
11. V prípade problému s vasím pripojením k internetu se naopak objeví tato hláska. 
 
 
 
12. Pri nekolikatidenních testech spojení se serverem se aplikace pravdepodobne i sama updatovala. 
 
 
 
13. Zde jiz vidíme základním obrazovku aktualizacní sluzby. Trosku me zarází doba kdy se pri rolování zeleného obdelnícku nic nedeje. 
 
 
 
14. Výber jazyku je myslím dostatecne jasný. Zvolte ten svuj rodný. Po tomto kroku si spousta uzivatelu stezuje, ze po potvrzení se jiz nic nedeje a jen roluje zelený obdelnícek. Zatím tezko ríct kde muze být problém.
 
 
 
15. První oficiální krok samotné aktualizace je tu. Zde rolují vsechny Sony Ericssony a zatím se jeste nic nedeje. Po potvrzení na polozku Zacátek se teprve zacne neco dít. 
 
 
 
16. Podmínky uzívání aktualizacní sluzby si dukladne prectete, pro potvrzení tlacítka Souhlasím je nutné vse procíst a posunout jezdce az dolu.
 
 
 
17. Jedna z nejdulezitejsích polozek aktualizacní sluzby. Zde se delí aktualizace na dva druhy, dle typu kabelu. Nové telefony s Fastportem se aktualizují pomocí kabelu DCU-60. K nemu je nutné doinstalovat ovladace pro aktualizaci (ty najdete na stránkách Sony Ericssonu, treba zde). Celý postup najdete v dalsím kroku, ale jen pro jistotu zopakuji. Vypnout telefon, vytáhnout SIM kartu a pak zpet zasunout baterii a pri drzení klávesy C na telefonu zapojit kabel ke konektoru Fastport. Objeví se nový hardware a vy ovladace nasmerujete tam kam jste si je stáhly. Podotýkám, ze telefon se nesmí spustit pri drzení klávesy C a zapojení kabelu. Pokud se tak stane, tak je to spatne a je potreba zacít znovu.
Druhá moznost je aktualizace telefonu se starsím konektorem. Zde potrebujete k aktualizaci kolébku DSS-20 nebo DSS-25. Tu je nutné mít po startu zapojenou v USB portu a nainstalované ovladace. Pozor na jiné programy, které v daný okamzik muzou kolébku pouzívat! (Napr.mRouter programu PC Suite nebo-li nástroje pripojení telefonu - zde musí být u portu USB zrusena fajka) I zde je nutné vypnout telefon a vyjmout SIM kartu. Vypnutý telefon pak zasunout do kolébky a vyckat az si jej aktualizace zapnutím a vypnutím otestuje. 
 
 
 
18. Postup jak na to nabízí i samotná aktualizace. Zde je postup pro telefon s Fastportem a kabelem DCU-60. 
 
 
 
19. Kontrola dostupné aktualizace, vyckejte na výsledek. 
 
 
 
20. Telefon Sony Ericsson D750i s firmwarem W800i samozrejme s aktualizací nespolupracuje a hlásí, ze momentálne není zádný update dostupný. 
 
 
 
21. Pri podobném testu s modelem Z520i jsem narazil na podobnou prekázku. 
 
 
 
22. Práve zde mi doslo k problému s kolébkou DSS-25. Router pro P910i ji pouzíval a tak se vse napravilo az po odkliknutí. 
 
 
 
23. A k tomu neznámá chybicka. Na druhý pokus vse fungovalo v pohode. 
 
 
 
24. U modelu S700i se aktualizace nabídla, prestoze v telefonu byl poslední firmware. Update probehl a Sony Ericsson S700i mel v sobe stejný firm R3M008.
 
 
 
25. Potvrzení, ze aktualizace se úspesne rozbehla. 
 
 
 
26. Stahování aktuálního balíku firmwaru. Nyní durazne doporucuji o nejvyssí opatrnost! V prípade zaseknutí nebo restartu pocítace vám zustane jedna jistota. Vás telefon nebude funkcní a jelikoz tu chybí rezim obnovení, tak vám nezbyde nic jiného nez servis.
 
 
 
27. Aktualizace firmwaru se práve rozbehla. Opet opakuji pri samotné aktualizaci nepracujte na vasem PC!
 
 
 
28. Aktualizace je u konce, vse bez problému. 
 
 
 
29. Jsme na konci, nyní vyjmete telefon, zasunte SIM kartu a spustte. O vsem vás informuje tato obrazovka ve nekolika krocích. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30. U modelu K300i se nám podarilo také úspesne aktualizovat. Je fajn, ze pokud se vám podarí pripojit k serveru, tak jiz muzete aktualizovat postupne více telefonu za sebou. 
 
 
 
31. Aktualizace s modelem W800i se nám také vyvedla na jednicku. Poslední firmware R1AA008 byl úspesne aktualizován. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
32. Aktualizace dokonce pocítá i s telefonem T630. I zde probehl update bez problému na verzi R7A011. 
 
 
 
33. Otestovali jsme postupne i model Z200 a zde vyskocila chyba spojení. Na druhý pokus se nám objevilo, ze tento model s aktualizací nepocítá. 
 
 
 
34. Smartphone P910i by sel také asi bez problému aktualizovat. 
 
 
 
Jsme na konci online updatu. Jak vidíte celý proces není vubec slozitý. Kladne lze hodnotit hlavne ceskou lokalizaci celého softwaru a tím zprehlednení jednotlivých polozek. Ocenuji také vcelku jednoduchý nenárocný postup az k cíli, tedy úspesné aktualizaci. Mínusem je jiste trvale pretízený server, který vyzaduje opravdu hodne trpelivosti. Také se mi nelíbí, ze SEUS II neumí informovat o aktuální verzi firmware a také zde chybí polozka rezim obnovení. Telefony s novým konektorem oznámí poslední verzi (ale nevíte jakou). Naopak update se starou kolébkou nabídne update vzdy, i kdyz je verze poslední a to není moc príjemné.
 
Celkove lze hodnotit novou verzi SEUS update kladne, pevne doufejme, ze ty drobné musky budou v budoucích verzích odstraneny.
 
Problémy s instalací a aktualizací:
 
Zde se budeme snazit postupne pridávat zajímavé informace o problémech se SEUSem II. 
 
První problém se jiz objevil a to s Macromedia Flash Player, kdy SEUS II odmítal povolit dalsí krok. Dle posledních infomaci tento problém zpusobil vzhled Windowsblinds. Více o tomto problému hledejte zde
 
Jiz se opet objevily první problémy s nedokonceným updatem. Ve vetsine prípadech vinou samotných uzivatelu, kterí neodbornou prací na svém pocítaci zajistí prerusení aktualizace a tím i mrtvý telefon. Celý update deláte na vlastní nebezpecí!
 
Pokud vám po aktualizaci zmizela cestina, tak nejdríve zkuste obnovit standardní nastavení telefonu. Ale pozor na smazaná data v telefonu - doporucujeme provést predtím zálohu. 
 
V prípade problému muzete psát príspevky pod clánek nebo rovnou do naseho fóra
 
Kdo neví jak se zjistuje firmware telefonu nebo jaká je poslední vydaná verze, tak vse najde v nasí sekci Aktuální firmware v levém sloupci SEManie.
Žádné komentáře
 
TOPlist Optimalizované pre Získajte Firefox! a Opera v iných prehliadačoch môže dôjsť k zlému zobrazeniu stránky.