Firmware

Aktualizacia Firmwaru

1. Do svého internetového prohlízece (doporucujeme pouzítí Internet Exploreru) zadejte adresu www.sonyericsson.cz. Po nactení se vám objeví úvodní stránka, vás bude zajímat polozka Podpora.
 
 
 
 
2.  Sekce Podpora výrobku nabízí spoustu polozek. Zde si lze stáhnout napríklad mnozství zajímavého softwaru anebo nastavit telefon pro pripojení k GPRS nebo MMS. Nás vsak v tuto chvíli zajímá sekce Aktualizacní sluzba.
 
 
 
3. Zde si vyberte svuj model. Model K750i o který nám v techto chvílích jde, najdete tretí zleva v horní rade.
 
 
 
 
4. Samotný proces aktualizace je velmi podrobný a natazen na spoustu podoken, nyní stací jen souhlasit a odklikávat. 
 
 
5. Jak vysvetluje tabulka tak je potreba se rídit. Rezim obnovení  lze doporucit jen v prípade nefunkcnosti vaseho telefonu po aktualizaci. Kdo se bojí, ze pri aktualizaci uvede svuj telefon do stavu nefunkcnosti, tak at online update radsi ani nezkousí. Výrobce totiz nerucí za skody zpusobené touto aktualizací. Na druhou stranu my muzeme smele ríct, ze online update jsme provádeli mnohokrát s ruznými telefony a proces byl vzdy úspesný.
 
  
 
 
6. S tímto zabezpecením je potreba souhlasit, jinak nebude mozné pokracovat v aktualizaci. Obcas se stává, ze tohle okýnko automaticky nenaskocí, takze je nutné aktualizaci spustit znovu.
 
 
 
 
 
7. V prípade, ze nemáte nainstalován program SEUS (Sony Ericsson Update Service), tak vás na to aktualizacní sluzba upozorní. Stejné to bude pokud máte neaktuální verzi. Nyní je aktuální verze 1.19. Zajímavé je, ze pro model K750i je nutná tato poslední verze, naopak pro datovou kartu je stále vyzadována verze 1.18. Sony Ericsson má v tomto trosku nesrovnalosti.
 
 
 
 
8. S licencním ujednáním je potreba také souhlasit.
 
 
9. Nekorektne nainstalované ovladace kabelu se obratem ohlásí. Po nové instalaci driveru bude vse v porádku.
 
 
 
 
 
10. Po stazení programu SEUS navazuje jednoduchá instalace. Pomocí screenu zde uvádím instalaci verze 1.18. U novejsí 1.19 je to vsak totozné.
Uzivatelé si casto stezují na problémy se startem SEUS programu. Doporucuji mít dopredu nainstalovanou Javu ve vasem PC.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11. Oficiální aktualizace startuje. Pokud máte nyní otevreno více oken s ruznými programi, tak si dejte pozor. Rozjetí programu chvilku trvá a pak se aplikace ráda spustí na pozadí, takze nejdríve minimalizovat okna jiných spustených programu.
 
 
12. Telefon nechte pustený a pripojení ke kabelu CLA-60.
 
 
 
13. Klient SEUS nyní chvilku zjistuje zda je aktualizace mozná. V prípade, ze ano tak ihned pokracuje v aktualizaci. Spíse se vsak setkáte s hláskou, ze máte aktuální verzi firmware. Zálezí na vasem CDA a tak je mozné, ze pro urcitý region je jiz uvolnena nová verze nez pro jiný.
Dalsím problémem bývá informace o nepovolené aktualizaci vasim operátorem. Zde vetsinou není mozné mnoho delat. Resením je prehrátí firmware nekým z nasí technické podpory, dalsí aktualizace pak jiz budou mozné pomocí online update.
 
 
 
14. Stahování firmware do pocítace je tady. Kliknutím Aktualizovat vse spustíte.
 
 
 
15. Program vám i oznámí pribliznou dobu stahování.
 
 
 
16. O tom, ze jde o opravdou pribliznou informaci ukazuje tento screen. Hlásí jeste 14 minut, pritom stazení je u konce.
 
 
 
 
17. Nejdulezitejsí cást aktualizace je tu. Nyní je nutné telefon vypnout a odpojit od kabelu. Asi po 20 sekundách znovu pripojit, ale pozor! Je nutné nejdríve stisknout a drzet klávesu C a teprve potom zapojit kabel. Ihned po spojení by se mel objevit nový hardware ve vasem pocítaci. Ovladace pro aktualizaci najdete na stránkách Sony Ericssonu. Prímý odkaz zde.
Prosím neplést s klasickými ovladaci kabelu, tohle je prímý ovladac pro aktualizaci a tím, ze podrzíte klávesu C se práve tato cást ozve. Spousta uzivatelu delá chybu v tom, ze zrusí instalaci nových ovladacu a ty se pak na druhý pokus pripojení kabelu neobjeví a dochází jen ke spustení telefonu a nabíjení. V tomto prípade doporucuji najet do správce zarízení a v momente podrzení tlacítka C a pripojení kabelu kliknout na polozku Vyhledat zmeny hardware.
Tento proces instalace ovladacu pro aktualizaci je mozné provést kdykoliv predtím nez se pustíte do online updatu. Osobne to doporucuji, usetríte si tím trápení pri samotné procesu nahrátí nové verze firmware.
V prípade nekolika neúspesných pokusu o zobrazení nového hardware (telefon se vzdy jen spustí) doporucuji tento návod:
1. Prejít v PC do správce zarízení.
2. Zmácknout na telefonu klávesu C
3. Pripojit kabel a v momente pripojení kliknout v PC na polozku vyhledat zmeny hardware.
4. Nyní by se jiz mel objevit nový hardware, pokud ne, tak doporucuji celý proces opakovat vícekrát. 
 
 
18. Aktualizace startuje. Procentuelní zobrazení je priblizné a jiz v 51% dojde k poskocení az na 100% a ohlásení konce aktualizace. Tím jste dorazil na úspesný konec cesty.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dle obrázku se zdá, ze jde o jednoduchou operaci. Jen chci upozornit, ze aktualizaci deláte na vlastní nebezpecí a Sony Ericsson  nerucí za prípadné skody zpusobené pomocí této aktualizace.
  
 
Žádné komentáře
 
TOPlist Optimalizované pre Získajte Firefox! a Opera v iných prehliadačoch môže dôjsť k zlému zobrazeniu stránky.